Koken



Hutspot anders

Neem in plaats van uien eens prei. Dat smaakt heel erg lekker.
Probeer maar eens.

Ingezonden door: Corrie - Punten: 7.17

Rabarber

Als u rabarber die niet echt vers meer is, een tijdje in koud citroenwater legt, wordt hij weer vers en stevig.

Punten: 7.11

Te dunne pudding

Een eetlepel puddingpoeder met wat melk aanmaken en door de pudding doet wonderen! Hierna nogmaals koken en u hebt een mooie pudding.

Punten: 7.09



Chocolade raspen

Als de chocolade en de rasp eerst een uur in de vriezer worden gelegd, is de chocolade beter te raspen.

Punten: 7.08

Peulvruchten koken

Als u natriumcarbonaat in het kookwater doet, zijn de vruchten eerder gaar.

Punten: 7.07

Braadworsten

Als u braadworsten voor het braden in hete melk dompelt, barsten ze niet open bij het braden.

Punten: 7.05

Bouillon kleuren

Met een beetje saffraan kunt u de bouillon goudgeel kleuren en krijgt het een heerlijke geur.

Punten: 7.05

Paddestoelen invriezen

Paddestoelen schoonmaken en met de eiersnijder in gelijke dunne plakjes snijden. U legt bakpapier op een schaal of dienblad en legt de paddestoelen erop. U kunt ze dan in porties invriezen. De paddestoelen altijd bevroren verder verwerken.

Punten: 7.04

Knoflookgeur bestrijden

U kunt met peterselie de knoflookgeur in uw gerechten tegengaan. Het chlorofyl verzwakt de knoflookgeur.

Punten: 7.04

Knapperig

Doe een beetje water in de magnetron bij dingen die knapperig wilt houden.

Ingezonden door: ineke van overveld - Punten: 7.03

Peterselie

Slap geworden peterselie wordt weer fris als u hem een tijdje in lauwwarm water legt.

Punten: 7.02

Zeer rijpe bananen

Zeer rijpe bananen zijn goed te gebruiken voor bananenmilkshakes. Pureer ze en vries ze in. Wanneer u milkshakes wil maken, kunt u ze uit de vriezer halen en zo gebruiken.

Punten: 7.01

Paddestoelen bewaren

Verse paddestoelen uit de verpakking halen, in een vaatdoek wikkelen en in de groentela van de koelkast bewaren. Zo blijven ze probleemloos wel een week vers.

Punten: 7.01

Eieren mee koken

Kook je aardappels en heb je 1 of 2 eieren nodig (gekookt) dan kun je ze de laatste 5 minuutjes met de aardappels mee koken. Dan hoef je ze niet apart te doen en dat scheelt water een pan en gas.

Ingezonden door: Corrie - Punten: 7.01

Paprikapoeder

Paprikapoeder mag niet verbranden! Het wordt bitter en beïnvloedt de smaak van het gekruide gerecht heel sterk.

Punten: 7.01

Braadworsten ontvetten

Als u tijden het braden met een mes in de braadworst prikt, verliest het veel vet en is het lichter verteerbaar!

Punten: 7

Panade cornflakes

U krijgt een smakelijke panade als u in plaats van paneermeel cornflakes gebruikt.

Punten: 6.98

Parmezaanse kaas

In zout ingelegde Parmezaanse kaas blijft langer vers.

Punten: 6.98

Kokosmakronen maken

Gebruik het deeg snel, het geklopte eiwit valt snel uit elkaar onder de last van de gemalen kokos.

Punten: 6.98

Aangebakte pan

Een aangebakte pan op het vuur zetten met water en soda, even aan de kook laten komen en dan op zacht los laten weken.

Ingezonden door: katie - Punten: 6.98


Meer pagina's:
1 2 3 4 5   >